Ook gemeente Lendelede doet in mei 2022 niets voor de natuur!

Gepubliceerd op Vrijdag 29 april 2022
01 mei 202231 mei 2022

Dit jaar neemt onze gemeente deel aan de campagne Maai Mei Niet. Een maand lang geven we extra aandacht aan ons groenbeheer door ons gras niet te maaien. Hoezo? Door anders te maaien, krijgen we meer bloemen en dus ook meer bestuivers in onze tuinen, zoals hommels, bijen en vlinders. Via deze weg hopen we op een bloemrijk resultaat waar ook onze bewoners van zullen kunnen meegenieten. Tegelijk zorgt minder maaien voor een betere waterinfiltratie bij droogte, wat onze groenpercelen beter wapent tegen de klimaatverandering. Of hoe je met een kleinschalige ingreep de natuur een handje helpt!

In 2021 was deze grootse campagne alvast een groot succes in België. Zo kregen dankzij de deelname van burgers, lokale overheden en bedrijven maar liefst 5 miljoen(!) bijen dagelijks eten. En dat zonder iets te doen!

Je kan zelf ook deelnemen aan Maai Mei Niet! Hoe klein of groot je tuintje, terras of oprit ook is... alle beetjes helpen! Door even niet te maaien, krijgt onze omgeving meer bloemen en bijgevolg meer bestuivers, zoals hommels, bijen en vlinders.
Op de website
maaimeiniet.be vind je alle info om ook dit jaar van de maand mei een succesmaand te maken!

Hier kan je Maai Mei Niet zones terugvinden in onze gemeente. Ga zeker en vast een kijkje nemen en geniet van de bloemenpracht:

  • Korenveld
  • DOC
  • Bibliotheek
  • Schuttersplein
  • Hoog Einde
  • Vijverzicht
  • Terrynstraat
  • Nieuwstraat
  • Burgemeester G. Dussartlaan
  • Emiel Neirynckstraat
Maai mei niet